Tampere

Näsilinnankatu 38 F
33200 Tampere
tampere@kristiyhteiso.fi

Ihmisen vihkitoimitus: 
sunnuntaisin klo 10.00
torstaisin, tarkasta ohjelmasta

Lasten kirkko 7.11. klo 11.10, pidetään, mikäli vähintään kaksi 7-14-vuotiasta lasta osallistuu siihen.

Kirkolliset juhla-ajat:
Adventin aika 28.11. – 24.12.
Joulun aika 25.12. – 5.1.
Loppiaisen aika 6.1. – 5.2.
Kolminaisuuden aika 6.2. – 19.3.

Kristiyhteisön toiminta rahoitetaan jäsenten ja  ystävien tukimaksuilla ja lahjoituksilla.

Lisäykset ja muutokset ohjelmaan löytyvät kuukausiohjelmasta kirkolta sekä täältä sivulta.

Seurakunnan tilit:
Nordea FI53 2046 1800 0400 32 NDEAFIHH
Osuuspankki FI94 5228 3420 0138 48 OKOYFIHH

Rakennustili:
Nordea FI56 1146 3001 1356 53 NDEAFIHH

Viitenumerot (seurakunnan kaikille tileille)
220 kirjaostokset
990 tukimaksut
201210 lahjoitus tilojen ylläpitoon
20006 muu lahjoitus
20200 kasuaalilahjoitukset

Ohjelma

Adventin aika

su19.12.klo 10.00 Ihmisen vihkitoimitus
to23.12klo 10.00Ihmisen vihkitoimitus

Joulun aika

la25.12.klo 0.00Ihmisen vihkitoimitus – keskiyö
klo 8.00Ihmisen vihkitoimitus – aamunsarastus
klo 10.00Ihmisen vihkitoimitus – päivänvalo
klo 11.10L a s t e n J o u l u k i r k k o
su26.12.klo 10.00Ihmisen vihkitoimitus
ma27.12.klo 10.00Ihmisen vihkitoimitus
to30.12.klo 10.00Die Menschenweihehandlung
pe31.12.klo 18.00Uudenvuoden aattojuhla; puheet, musiikki, tarjoilu ja iltahartaus
Rolf Nylund, Pekka Asikainen
la1.1.klo 10.00 Ihmisen vihkitoimitus
su2.1.klo 10.00 Ihmisen vihkitoimitus

Loppiaisen aika

to6.1.klo 10.00Ihmisen vihkitoimitus
su9.1.klo 10.00Ihmisen vihkitoimitus
to13.1.klo 8.00Ihmisen vihkitoimitus
su16.1.klo 10.00 Ihmisen vihkitoimitus
klo 11.10Lastenkirkko
to20.1.klo 10.00 Ihmisen vihkitoimitus
su23.1.klo 10.00Ihmisen vihkitoimitus
to27.1.klo 10.00Die Menschenweihehandlung
su30.1.klo 10.00Ihmisen vihkitoimitus
to3.2.klo 8.00Ihmisen vihkitoimitus

Työryhmät

Laulutunnit perjantaisin kello 17.00 ja Eurytmia torstaisin kello 18.00

Evankeliumipiiri 
ti 30.11. klo 17.00

Elävä evankeliumi 
ti 11.1., 2.2. ja 2.3. klo 17.00

”Das Gebet/Schröder”-työryhmä 
ti 25.1., 22.2. ja 22.3. klo 17.00

Lukupiiri ”Emil Bock:Apokalypse”; Rolf Nylund
su 16.1., 20.2. ja 20.3. klo 11.30